Cytaty z książki „Wojna Światła i Ciemności” Foresta Blackwooda

Cytaty i fragmenty książki Wojna Światła i Ciemności Foresta Blackwooda

Poczuł przyjemny dotyk słońca i powstał, by na powrót przywołać w sobie człowieka, którym był, a z którym pomału się żegnał, stając się więcej niż nim.


Czuł słońce w sercu. Jego oczy poczęły wchłaniać tę nieprzeniknioną energię. Nagle zauważył, że patrzy na otaczający go świat w nieznany dotąd sposób, że muzyka, którą tworzy świat, bierze się z radości drzew i skał, gdyż żegnają cienie i mrok. Zauważył, jak ciemność odchodzi gdzieś w głąb, widział oddziaływanie promyków, a później promieni słońca, które nakazywały ciemności odejść…


Żegnała ich melodia, z którą wybierali się do snu, i to właśnie o niej mieli dzisiejszej nocy śnić, niosła bowiem ukojenie i radość.


W Syrnii nadeszło już lato, drzewa zaczęły nucić łagodną muzykę, gładzone letnim wiatrem, ich gałęzie pokrywały się czerwonymi listkami.


Oczy, czerwone, zabójcze, spojrzały na twarz anioła, smutną, zawstydzoną.


Te wizje, sny, które miewam, mówią nam, że to koniec zabawy. Że czegoś, co chodzi dookoła nas, nie dostrzegliśmy. Za chwilę możemy solidnie się o to potknąć i tak przywalimy o podłogę, że już nic nie zobaczymy.


To nie legenda, Artisie, to historia słońca strąconego nad naszą krainą.


Serce człowieka jest niczym gałąź; nie słysząc śpiewu powracającego ptaka, uschnie.


Wiatr rozwiewał prószący śnieg, tańczył, sypiąc srebrem i zapraszając świerkowe drzewa do tańca.


Wiatr samotnie hulał pośród krzewów i drzew. Wreszcie i on ucichł, może podążył gdzieś z oderwaną od ziemi świerkową wybranką, pozostawiając inne drzewa w spokoju.Książka Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood – wizualizacja
Zamów książkę Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood – księgarnie i sklepy

lub zobacz więcej:

Zobacz więcej – bohaterowie książki Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood

Opis świata i siedmniu magicznych krain z książki Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood