Siedem magicznych krain

Siedem magicznych krain Wojny Światła i Ciemności

Akcja powieści
„Wojna Światła i Ciemności” toczy się w rozległym uniwersum, złożonym z siedmiu magicznych krain.

Oto one:


Almegia - Wojna Światła i Ciemności

Lew z Almegii by Joahannah Jest to księstwo ludzi, którym rządzi książę Akrawan. Otaczają je rozległe morza, za sprawą których Almegia słynie ze swojej wielkiej floty. Drugim obok okrętów znakiem rozpoznawczym tej krainy są niezwykłe lwy, które tutejsi rycerze wykorzystują jako wierzchowce i które są odporne na każdą magię. W Almegii żyją też czarodziejki, które swoją moc opierają na magii trzech materiałów - drewna, skały oraz żelaza.


Kraina Draxban

Ryś z Draxban by Joahannah Królestwo Draxban jest zamieszkane przez ludzi i podzielone na szereg hrabstw. Możnowładców na poszczególnych dworach wspierają czarodziejki, pełniące rolę opiekunek. W Draxban żyją też magiczne rysie, które widziane z daleka wyglądają dla obserwującego jak bawiące się dzieci - ten niewinny obraz stanowi jednak tylko czarodziejski fortel, za sprawą którego niejeden napastnik został zwiedziony i zabójczo zaskoczony, gdy było już za późno. To z tej krainy pochodzą wybrańcy aniołów, którym los przypisał szczególną rolę do odegrania. Kraina ta jest jednak nękana podstępnymi działaniami wiedźm, wampirów oraz pomniejszych demonów.


Kraina Inarax

Archanioł z Inarax by Joahannah Piękna kraina zamieszkana przez aniołów. To tutaj swoja siedzibę na wyspie pośród zielonkawego oceanu ma Archanioł. Pozostali aniołowie w dwóch hierarchiach - Sądu oraz Pasterzy - zamieszkują okoliczne ziemie, szkoląc się w swoim fachu i często wyprawiając do innych krain, by czuwać nad żyjącą tam ludnością. Ziemię w Inarax pokrywa szadź, co sprawia, że piętrzące się tutaj góry z daleka wyglądają niczym obłoki na niebie.


Kraina  Irgana

Wampir z Irgany by Joahannah Posępna deszczowa kraina, z której pochodzą najpotężniejsi czarnoksiężnicy, przed którymi respekt czują nie tylko najgroźniejsze z demonów, ale nawet sam Archanioł. Wiedza o jej istnieniu jest jednak trzymana w głębokiej tajemnicy, a dostęp do niej ma tylko wąskie grono wtajemniczonych. Do tych ostatnich zalicza się sekretna sekta wampirów, której przywódca zna pradawny język czarnoksiężników i potrafi nawiązywać z nimi kontakt. Jest to najmniej poznana ze wszystkich krain.


Kraina Lanar

Rogaty demon z Lanar by Joahannah Spowita mrokiem kraina demonów, wiedźm oraz wampirów. To stąd zło przenika do innych krain, zatruwając je i niszcząc. W tej krainie panuje ciągła noc, a światło słoneczne skryte jest za nadnaturalnie gęstymi chmurami. Drzewa i roślinność są tutaj równie nieprzyjazne jak mieszkańcy - pozbawione liści, poskręcane konary drzew dymią i buchają płomieniami. Lanar stanowi ojczyznę starej oraz młodej generacji demonów, a także pomniejszych istot, zwanych morwagami i argoszami.


Kraina Syrnia

Rycerze i kapłani z Syrni by Joahannah Kraina rządzona przez kapłanów. Drzewa są tutaj koloru srebrzystego, zaś góry przypominają węgiel i mają kolor granatowy. Nad polami unoszą się najpiękniejsze wonie kwiatów. W tej pełnej uroku krainie zagnieździło się jednak także zło. Na swoją kryjówkę wybrało mroczne jaskinie górskie, gdzie urządził się demon Ragrog wraz ze swoimi sługami.


Unbia - Kraina

Czarodziejka z Unbii by Joahannah Piękna kraina, pełna lasów i majestatycznych szczytów górskich, na których ludzie budują swoje dwory oraz zamki. Rządzi nią król Alwan, a wspiera go dzielne rycerstwo. To z tej krainy pochodzą skrzydlate niedźwiedzie, których skóra jest tak gruba, że nie przebije jej żaden oręż, a kiedy ktoś próbuje rzucić zaklęcie na jednego z nich, odbija się ono i wraca do rzucającego, to na nim wywierając swój skutek - pozytywny lub negatywny. W Unbii mieszkają też eteryczne czarodziejki, które potrafią przemieszczać się, zamieniając w wicher, i niczym tornada przemierzać krainę, nie wyrządzając jej jednak żadnej szkody.


Książka Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood – wizualizacja
Zamów książkę Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood – księgarnie i sklepy

lub zobacz więcej:

Cytaty i fragmenty z książki Wojna Światła i Ciemności by Forest Blackwood

Zobacz więcej – bohaterowie książki Wojna Światła i Ciemności Foresta Blackwooda